„Pierwszaki” ze szkoły zawodowej zintegrowane

Email Drukuj PDF

W czwartek 15.09.2016 roku uczniowie wszystkich klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1 w  RCEZ w Lubartowie, wzięli udział w Dniu Integracyjno - Adaptacyjnym.

Zajęcia odbyły się w pobliskim Jadwinowie przy DPS prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Felicjanek. Młodzież uczestniczyła w spotkaniu z Psychologami z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Lubartowie, tematem zająć były integracja z adaptacją. Młodzież spotkała się również z Dzielnicowym z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie. W trakcie zajęć uczniowie poznawali się wzajemnie. Pogoda sprzyjała w rozegraniu licznych konkurencji rekreacyjno-sportowych przygotowanych przez nauczycieli-opiekunów.

Młodzież bawiła się rywalizując m.in.: w piłce nożnej, strzelaniu z łuku na przyssawki, badmintonie czy grze w palanta. Zwieńczeniem integracji było wykonanie mega portretów wychowawców klas oraz pedagoga szkolnego. Trud przygotowania dnia integracyjnego po raz kolejny został doceniony przez młodzież z klas pierwszych ZSZ nr 1. Taka forma współpracy społeczności szkolnej w obecności wychowawców,  pedagoga, psychologów i policjanta z KPP w Lubartowie, przynosi niezwykle ważne efekty wychowawcze, daje radość, rodzi nowe znajomości, łamie bariery i integruje co odczuliśmy bardzo w trakcie naszego spotkania. Motywuje do działania i formułuje wnioski do pracy na cały nowy rok szkolny.

Dzień Integracyjno-Adaptacyjny zakończył się ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami przy muzyce.

Uczniowie i opiekunowie  serdecznie dziękują zgromadzeniu Sióstr Felicjanek w Jadwinowie za udostępnienie terenu, Komendantowi KPP w Lubartowie oraz Pani Dyrektor Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej za pomoc przy realizacji naszego bardzo udanego dnia integracji.

Jacek Bednarski
Pedagog szkolny

Galeria>>